DZIEŃ OTWARTY WST 

7 marca 2019r.

 Skorzystaj z wyjątkowych promocji do 900 zł

 

 

Wyjątkowy dzień Otwarty WST!

 

Dlaczego wyjątkowy? Bo przygotowany specjalnie dla Was przez Naszych Studentów!
Wyjątkowy też dlatego, że możecie skorzystać z dużych promocji!!!

Zapraszamy
Do Zabrza - Wydział nauk medycznych (ul. Park-Hutniczy 3-5)
Do Katowic - Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych (Ul. Rolna 43)

 

REGULAMIN PROMOCJI „KORZYSTNIE NA START” W WYŻSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ W KATOWICACH NA WYDZIALE ARCHITEKTURY, BUDOWNICTWA I SZTUK STOSOWANYCH ORAZ NA WYDZIALE NAUK MEDYCZNYCH:

Czas trwania 07.03.2019 – 06.04.2019

 

Promocja „KORZYSTNIE NA START” skierowana jest do kandydatów zapisujących się na studia w roku akademickim 2019/2020 i ) i obejmuje skorzystanie z rabatu do 1000 zł (w opłacie wpisowej/rekrutacyjnej oraz opłacie czesnego w semestrze pierwszym):

 

1. OPŁATA WPISOWA/REKRUTACYJNA:

   a. architektura, architektura wnętrz: podstawowa opłata wpisowa, która wynosi 500 zł w okresie promocji „KORZYSTNIE NA START”, będzie wynosiła 1 zł..

   b. budownictwo, gospodarka przestrzenna, mechatronika, wzornictwo, grafika oraz informatyka: podstawowa opłata wpisowa, która wynosi 150 zł w okresie promocji „KORZYSTNIE NA START”, będzie wynosiła 1 zł.

   c. pielęgniarstwo: podstawowa opłata wpisowa wynosi 500 zł w okresie promocji „KORZYSTNIE NA START”, będzie wynosiła 1 zł.

 

2.OPŁATA ZA STUDIA:

 

   a. budownictwo, gospodarka przestrzenna, mechatronika, informatyka: objęta promocją obniżka czesnego wynosi 201 zł w semestrze pierwszym.

   b. architektura, architektura wnętrz, grafika, wzornictwo: objęta promocją obniżka czesnego wynosi 401 zł w semestrze pierwszym.

   c. pielęgniarstwo: objęta promocją obniżka czesnego wynosi 201 zł w semestrze pierwszym.

   d. W przypadku regulowania czesnego w ratach, promocja o której mowa dotyczy ostatniej raty w pierwszym semestrze studiów.

 

3. Do skorzystania z promocji ma prawo kandydat na studia, który zapisze się na studia i złoży wymagane dokumenty w terminie 07.03.2019 – 06.04.2019

 

4. Promocja  skierowana  jest  również  do  tegorocznych  maturzystów,  którzy  nie  otrzymali  jeszcze świadectwa maturalnego i zamierzają studiować w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Osoby te zobowiązane są złożyć wszystkie dokumenty rekrutacyjne, za wyjątkiem świadectwa dojrzałości dołączając oświadczenie o zobowiązaniu dostarczenia brakującego dokumentu w wyznaczonym terminie.

 

5.Promocja „KORZYSTNIE NA START” skierowana jest do osób rekrutujących się na pierwszy rok studiów: pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach i nie dotyczy osób, które miały już status studenta WST.

 

6. Promocja nie dotyczy studiów drugiego stopnia i studiów podyplomowych oraz nie łączy się z pozostałymi promocjami Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

 

7. Decyzją Władz Uczelni termin promocji może ulec zmianie, zostać wydłużony lub przedterminowo zakończony.

 

 

 

 

Co się będzie działo

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Grafika

 

"Warsztaty z typografii"

 

godz.  11.15 – 12.15

 

 


W warsztatach uczestnicy dowiedzą się jaka jest różnica między fontem a czcionką i poznają ogólne podziały pisma. Oprócz tego poprzez ćwiczenia z handletteringu pokażemy, że typografia wcale nie musi być nudna oraz zwrócimy uwagę uczestników na ciekawostki w logach typograficznych.
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Rysunek

 

„Szybki kurs rysunku”

 

godz.  09.00 – 11.00

 

 


Uczestnicy warsztatów poprzez zabawę poznają podstawy, najważniejsze kroki by nauczyć się poprawnie rysować. Od prostej kreski przez perspektywę do szkicu wnętrza.
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Grafika

 

PODSTAWY PROJEKTOWANIA W PROGRAMIE 3D

 

godz.  09.00 – 10.30

 

 


Warsztaty jednego z najpopularniejszych programów do szeroko pojętego projektowania oraz modelowania to świetna okazja na poznanie podstawowych informacji potrzebnych do tworzenia obiektów 3D. Uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi funkcjami poszczególnych narzędzi oraz ich możliwościami. Biorący udział będą korzystać ze sprzętów udostępnionych przez uczelnię.
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Architektura

 

„Modelarstwo”

 

godz.  11.15 – 13.15

 

 


Jednym z narzędzi używanych przez architektów są modele, bo to one tak naprawdę oddają cały zamysł projektu, wbrew pozorom nie jest to technika wyparta przez komputery - największe pracownie projektowe zawsze pracują na makietach. Model nie musi być wcale dokładnie i żmudnie tworzoną kopią 1:1, czasem wystarczy jedynie “szybki szkic” tego co chcemy pokazać lub prosty model. Uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć model wybranego przez siebie budynku.
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Architektura Wnętrz

 

„Podstawy projektowania wnętrz.”

 

godz.  11.15 – 13.15

 

 


Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z programem Archicad, w którym stworzą swoje pierwsze wnętrze. Nauczą się modelować bryły, dobierać odpowiednie materiały wykończeniowe i oświetlenie oraz poznają podstawy ergonomii.
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Wzornictwo

 

„Technika tkania na Krośnie”

 

godz.  09.00 – 11.00

 

 


Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać podstawowe sploty m.in. Splot płócienny i rypsowy. Dowiedzą się jak prawidłowo przygotować Krosno do pracy, oraz jak dobrać osnowę i nawlec Krosno. Na samodzielnie przygotowanym Krośnie wykonają zaprojektowaną przez siebie próbkę materiału.
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Informatyka

 

„ESPORT”

 

godz.  11.15 – 13.15

 

 


-Przywitanie i przedstawienie się -Łukasz Trybuś opowie o lidze, o całym projekcie oraz dodatkowe rzeczy -Justyn Jureczko opowie o działaniu esport’u na uczelni, jakie pod grupy, korzyści dla studentów, Twitch Student oraz o przyszłych projektach związanych z esport’em -w międzyczasie poproszenie paru osób z widowni niech spróbują sami usiąść za stanowiskami zastępując zawodników -Pytania i odpowiedzi
 

 

 

 

Warsztaty modułowe

 

Wzornictwo

 

„Podstawy szydełkowania”

 

godz.  11.15 – 13.15

 

 


Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe sploty wykonywane za pomocą szydełka. Dowiedzą się jak prawidłowo dobrać grubość materiału (włóczka, sznurek, kordonek) do rozmiaru szydełka. Samodzielnie wykonają próbki materiałów używając poznanych splotów.
 

 

 • _MG_6658.JPG
 • _MG_6660.JPG
 • _MG_6663.JPG
 • _MG_6667.JPG
 • _MG_6668.JPG
 • _MG_6673.JPG
 • _MG_6675.JPG
 • _MG_6709.JPG
 • _MG_6710.JPG
 • _MG_6713.JPG
 • _MG_6715.JPG
 • _MG_6725.JPG
 • _MG_6730.JPG
 • _MG_6737.JPG
 • _MG_6743.JPG
 • _MG_6748.JPG
 • _MG_6750.JPG
 • _MG_6758.JPG
 • _MG_6761.JPG
 • _MG_6767.JPG